Луди уметници: Музика од птичји измет?!

22 јануари, 20130

Необичната композиција настанала на оргомна хратија за ноти, која британската уметничка Кери Морисон ја поставила во неколку паркови во Ливерпул, на која се чекало на птичји измет…

http://www.youtube.com/watch?v=nQzNG4NknUI&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber