Луксузен хотел во пустина

17 јануари, 20130
pustina

“The Wadi Rum Desert Lodge” е дизајниран за целосно да го искористи природниот пејзаж…

Резиденциите и хотелските соби се вградени во карпите и пукнатините во земјата. Едноставноста на формата и архитектурата, се дизајнирани за подобрување на пејзажот и директна врска помеѓу човекот и природата. Површината и материјалот за изградба се оставени во нивната природна состојба, а додадени се само неопходни и наједноставни материјали кои ги замаглуваат границите помеѓу она што е природно и она што е вештачко.

Погледнете ги фотографиите од неверојатниот пустински хотел. Уживајте!

 LUKSUZNI HOTEL U PUSTINJI

 LUKSUZNI HOTEL U PUSTINJI

 LUKSUZNI HOTEL U PUSTINJI

 LUKSUZNI HOTEL U PUSTINJI

 LUKSUZNI HOTEL U PUSTINJI

 LUKSUZNI HOTEL U PUSTINJI

 LUKSUZNI HOTEL U PUSTINJI

 LUKSUZNI HOTEL U PUSTINJI

 LUKSUZNI HOTEL U PUSTINJI

 LUKSUZNI HOTEL U PUSTINJI

 LUKSUZNI HOTEL U PUSTINJI

 LUKSUZNI HOTEL U PUSTINJI

 LUKSUZNI HOTEL U PUSTINJI

 LUKSUZNI HOTEL U PUSTINJI

 LUKSUZNI HOTEL U PUSTINJI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit