Магичниот свет на Dior

24 јануари, 20130
Dior

На големата модна недела во Париз, дојде ред и на Dior…

Креаторот Раф Симонс, колекцијата Dior Haute Couture ја претставил меѓу грмушки и дрва во Париз. Инспирација за колекцијата му биле шумските куќички, полско цвеќе и пролет. На облеката доминираат живописни бои, од жолта до корално портокалова, чиј одраз е смирен со комбинирање со црна и бела. Иако Париз е под снег, листови и цветови имало насекаде, па дури и на транспарентните ракавици.

000--DIOR-COUTURE-SPRING-2013-PFW-BY-RAF-SIMONS-copie-1.jpg 001-DIOR-COUTURE-SPRING-2013-PFW-BY-RAF-SIMONS.jpg 002-DIOR-COUTURE-SPRING-2013-PFW-BY-RAF-SIMONS.jpg 003-DIOR-COUTURE-SPRING-2013-PFW-BY-RAF-SIMONS.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit