Маж (90) го тужи семејството на сопругата (15), бидејќи се заклучила на првата брачна ноќ

8 јануари, 20130
muslim

90-годишниот маж од Саудиска Арабија го тужи семејството на 15- годишната сопруга, бидејќи се заклучила на првата брачна ноќ.

Преплашената тинајџерка се заклучила во собата и седела внатре два дена, по што некако успеала да побегне назад кај своите родители. Сега нејзиниот сопруг бара 17.500 долари од нејзините родители, бидејќи наводно толку платил за да ја ожени, односно за нивниот брак да стане “законски и исправен”.

Овој случај предизвика огромна реакција на социјалните мрежи, обвинувајќи ги родителите, но и сопругот за продажба на деца и проституција. Поради ова сега се уште погласни во воведување на законите кои не дозволуваат малолетниците под 18 години да стапуваат во брак.

Според истражувањата дури 77% од девојчињата помеѓу 20 и 24 години се омажиле пред 18 години во Нигер, додека во Бангладеш, тој процент е од 65 отсто. УНИЦЕФ објави дека во 2009 година на глобално ниво тој процент изнесувал 36 отсто, односно 51 милион девојки под 18 години биле принудени на брак.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit