Мерцедес А-класа концепт

3 јануари, 20130
Mercedes-Benz-VTR-Supermini-7[2]

На Мерцедес им беа потребни три генерации на А класа за да направат добитна комбинација, која постигна огромен успех во Европа.

Инспириран од агресивни црти и пропорции на А класа Mk3, турскиот индустриски дизајнер Ugur Gokus, направил помал модел кој е помеѓу Смарт серијата и А класа.

Се чини дека моделот е предвиден да биде со големина на Форд Фиеста или Рено Клио, со малку пошироко тело и поагресивни црти.

Погледнете ги фотографиите…

Mercedes A klasa koncept

Mercedes A klasa koncept

Mercedes A klasa koncept

Mercedes A klasa koncept

Mercedes A klasa koncept

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit