Мис Универзум е Габриела Ислер од Венецуела!

10 ноември, 20130
2

Најубавата жена на светот е ТВ водителка, а еден од членовите на жирито, кој одлучувал за победата е и славниот рокер на групата Аеросмит, Стивен Тајлер.

На надпреварот за најубава жена во универзумот, кој се одржа во Москва победи 25 годишната венецуелка и водителка Габриела Ислер.

Дијамантската круна Габриела ја прими од ланската победничка, американката Оливија Кулпо. Кулпо претходно се појави на писта носејќи бел костим украсен со дијаманти, рубини и смарагди, за кој организаторите изјавиле дека чини милион долари.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit