Најава за апокалипса: Иранска телевизија прикажа план за нуклеарен напад на Израел!

10 ноември, 20130
1

Дента кога во Женева започнаа преговорите помеѓу Иран и шест земји – САД, Русија, Кина, Франција, Англија и Германија, во надеж дека ќе се заврши деценискиот спор околу нуклеарното вооружување, иранската државна телевизија емитувала симулација за нуклеарен напад на Израел.

Симулацијата го прикажува иранскиот одговор во случај Израелците да ги нападнат иранските нуклеарни бази. Филмот го прикажува летот на нуклеарните глави насочени кон најважните политички и историски објекти во Израел кои на крај експлодираат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit