На плажа пред 100 години:)

31 јули, 20130
17

Со секоја измината година димензиите на женскиот костим за капење намалуваат. Според она што го гледаме денес тешко е да претпоставиме како изгледале убавиците пред 100 години на плажа.

До 1900 година жените оделе на плажа облечени од глава до пети и носеле шапки.

Кога се појавила туника до колено и без ракави тоа било вистинска револуција, а жените се чувствувале како голи.

Погледнете неколку фотографии од плажите во Англија пред околу 100 години:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris