Најубавите градини: Замокот Ниџо во Кјото

31 јули, 20132
16

Замокот Ниџо, древна резиденција на Токугава во стариот јапонски главен град Кјото тешко дека ќе ги остави рамнодушни луѓето кои се интересираат од јапонската култура и префинета уметност. Комплексот се состои од замок, неколку помали објекти и неколку прекрасни градини. Денес сето тоа е дел од светското наследство на УНЕСКО.

 

 

 

2 comments

 • jana

  6 август, 2013 at 22:19

  najubavi ostrovi vo svetot

  Reply

 • jana

  6 август, 2013 at 22:16

  najubavi gradini zamokot nixo kjoto

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris