На професорка по ликовно и се заканува десет години затвор: Се обидувала да изнуди секс од ученик

6 февруари, 20130
profesorka

На дваесет и осумгодишната прфесорка по ликовно, од гимназијата “Мануал“ во Илионис и се заканува затворска казна од 10 години, бидејќи барала секс од петнаесетгодишен ученик, праќајќи му порака на мобилен.

Аманда Лудвиг се појавила на суд, откако била уапсена за време на кошаркарски натпревар во училиштето.

Полицијата добила дојава за пораката што ученикот ја примил, а во која од него се бара да има секс со професорката.

Претставниците од училиштето и полицијата извршиле заедничка истрага, поради непримерното однесување на професорката, која се наоѓа во притвор во окружниот затвор во Илионис.

Аманда врз основа на федералниот закон ќе одговара за наведување малолетник на секс.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber