Девет годишно девојче стана мајка

6 февруари, 20130
bebe

Девет годишно девојче од Мексико стана мајка, родила женско бебе, соопштија денес локалните власти и членови на нејзиното семејство.

“Девојчето имаше само нешто повеќе од осум години кога остана бремена. Татко е момче од 17 години, но не можеме да го најдеме бидејќи побегна”, изјавила мајката на девојчето по име Дафне, за локалните власти во максиканската држава Халсико.

“Во потрага сме по момчето за да ја слушнеме и неговата приказна, бидејќи девојчето не сфаќа што се случило. Станува збор или за силување или за случајно сексуално злоупотребување“, рекол еден претставник од обвинителството во државата Хелсико.

Девојчето се породило на 27 јануари и родила керќичка тешка 2,7 килограми. Двете девојчиња се пуштени од породилиштето и се чувствуваат добро, но од болницата соопштиле дека ќе продолжат да го следат нивното здравје, поради младоста на мајката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber