Најголемиот Трговски Центар во Европа преплавен од глувци! (видео)

20 ноември, 20130
16

Прочуениот луксузен трговски центар во Франција, “Галери Лафајет“ се соочува со вистинска борба против огромниот број глувци кои таму се појавиле.

Со своите 70 000 квадратни метри комерцијален простор и 25 милиони посетители годишно, “Галери Лафајет“ е најголемиот трговски центар во Европа.

Она што меѓутоа јавноста не го знае е тоа дека просторот под нејзиниот 100 години стар стар стаклен кров врие не само од посетители, туку и од глувци.

Очигледно дека француските глувци се особено интелигенти бидејќи вешто успеваат да ги избегнат стапиците поставени насекаде наоколу.

httpv://www.youtube.com/watch?v=a-PPq0TgD34

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit