Екскузивно: Слушнете ја новата песна на Здравко Чолиќ!

20 ноември, 20130
15

Легендарниот Здравко Чолиќ ја објавил премиерно на својот Јутјуб канал својата најнова нумера “Sto ti dadoh“. Оваа песна е опишана како модерна моќна балада дело на Антонија Шола во соработка со композиторот Марсело Бензон и продуцентот Батош.

На неговиот нов албум насловен како “Оган и барут“ ќе има 12 песни од кои тој е автор на 9 од нив. Албумот во продажба ќе се појави втората половина на ноември.

httpv://www.youtube.com/watch?v=1KWiXI8HcNo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit