Најновиот вирус убиец! Досега покоси 8 жртви!

8 март, 20130
5

Атланта – Температура, кашлица, отежнато дишење се симптоми карактеристични за овој период од годината, но ова се истите симптоми и за новиот супервирус убиец кој досега покоси осум жртви.

Станува збор за нов смртоносен вирус кој зеде 8 жртви од 14 инфицирани, воглавно на Блискиот Исток.

Дека се работи за сериозно опасен вирус потврди и американскиот центар за контрола на болести во Атланта од каде информираат за потенцијална и смртно опасна зараза која почна да ги напаѓа луѓето и се пренесува од човек на човек.

Речиси сите инфицирани на некој начин се поврзани со Блискиот Исток, но во меѓувреме вирусот стигнал и во Европа каде имаме 3 заразени во Англија.

Вирусот ги има истите симптоми како и класичниот сезонски грип.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber