Најскапиот MP3 плеер во светот

14 февруари, 20130
01

Погледнете го овој скапоцен и неверојатен Hi-Tech уред …

TrekStor компанијата, еден од водечките производители на високо квалитетните аудио плеери, екстерни хард дискови и USB, добиле нарачка од Алекс Шнаидер , руско – кандаски милијардер и сопственик на Мидленд Формула 1 тимот, да направат најскап МP3 Пплеер на светот, за тој да може да го понуди и продаде на аукција за цел собирање пари за истражување и борба против ракот.

TrekStor и Beat organix, златниот MP3 плеер со 1GB меморија се продава за 20,000 евра. Овој плеер е изработен од 18 – каратно злато и украсен е со 63 дијаманти. Овие плеери се рачно изработени и за нивното украсување потребни се 100 часа напорна и прецизна работа, со цел овој плеер да се претвори во парче накит. MP3 плеерот поседува два приклучока за слушалки, вградено FM радио, будилник, стоперица и диктафон.

NAJSKUPLJI MP3 PLEJER NA SVETU

NAJSKUPLJI MP3 PLEJER NA SVETU

NAJSKUPLJI MP3 PLEJER NA SVETU

NAJSKUPLJI MP3 PLEJER NA SVETU

NAJSKUPLJI MP3 PLEJER NA SVETU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber