Нашол сперма од кит вредна 180.000 долари

1 февруари, 20130
sperma od kit

Британецот Кени Вилман шетал по плажа со своето куче, но пронашол нешто што му го сменило животот.

Вилман нашол камен со чуден изглед, но се испоставило дека на каменот има сперма од кит која вреди неверојатни 180.000 долари и се користи за правење парфеми.

sperma od kit

-Не знаев што најдов, но имаше специфичен грд мирис, па ме заинтересира. Се вратив дури откако на интернет прочитав за што станува збор – рекол Британецот.

kamen

Жолтеникавиот камен има чуден мирис и е познат под името сив килибар или амбергрис. Тој се користи за производство на парфеми.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber