Не е за луѓе со чувствителна психа! Зајчињата ги дерат на живо за да прават џемпери!

23 ноември, 20130
15

Внимание! Ги предупредуваме читалите дека овој текст содржи фотографии и видео кои би можеле да ги вознемират чувствителните личности. Ги објавуваме бидејќи сметаме дека е важно јавноста за биде информирана за оваа ужасна, нечовечка, морбидна, нехумана, налудничава активност!

На видеото снимено во Кина, од каде потекнуваат 90% од вкупното производство на ангора џемпери, можат да се слушнат криците на животните кои трпат невидена болка.

Во Кина не постојат казни за злоупотреба на животните и не постојат стандарди со кои би се регулирало бруталното однесување кон животните.

zec-2

httpv://www.youtube.com/watch?v=PtAFHyXS31M#t=1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit