Немале друг избор: И вбризгале ХИВ за да се спаси од рак!

3 декември, 20130
27

Бидејќи малиот ангел по втор пат се соочува со оваа тешка болест, лекарите дошле до нелогична на прв поглед идеја, а родителите на 6 годишната Ејми се согласиле на тоа – да и се вбризгаат ХИВ вирус.

Според лекарите клетките на ракот кои се повториле, не можело поинаку да се уништат. Докторите биле безпомошни, а родителите на Ејми се молеле за чудо. Тогаш чудо и се случило. Лекарите сметале дека бидејќи немаат што да изгубат, да се обидат со ХИВ вирус, бидејќи единствено тој е доволно јак да ги убие раковите клетки.

Кога состојбата на Ејми дополнително се влошила, и сите верувале дека Ејми нема да преживее, се случило чудо. Организмот почнал сам да се бори против раковите клетки.

Ејми денес живее многу подобар живот, бидејќи ХИВ вирусот го контролираат со адекватна терапија, па за девојчето се предвидуваат уште многу среќни години и сметаат дека колку и да треба сега да се бори со сидата, секако вака ќе живее многу подолго отколку со карциномот кој би ја убил за само неколку месеци ако не го спречеле вака.

httpv://www.youtube.com/watch?v=pBER__aigiE

httpv://www.youtube.com/watch?v=pTQuZ2hWa-0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit