Необјавени фотографии: Принцезата Дајана со Клинт Иствуд и Том Салек

15 јули, 20130
16

Фотографиите се направени од страна на официјалниот фотограф на Белата куќа, Пит Соуза, за време на посетата на принцот Чарлс и принцезата Дајана во 1985 година.

Таа вечер Дајана танцувала валцер на подиумот со холивудскиот кршач на срца во тоа време, Том Салек.

Оваа фотографија како и онаа каде принцезата танцува со уште една холивудка ѕвезда, Клинт Иствуд, не биле никогаш објавени.

One, two, three: Di and the PI

Princess Diana dances with Clint Eastwood

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi