Невидено: Тркач со 180 килограми! (видео)

18 ноември, 20130
5

Дека силата и големината во спортот се многу важни, не е некоја тајна. Но за трчање да користиш некој со 180 килограми, тоа веќе е нешто необично.

Тони Пикард, ранингбек на средношколскиот тим по американски фудбал висок е 193 сантиментри што не е необично, но тежи 181 килограм. Против таква маса на таа возраст нема одбрана, па Големиот Тони треба да го чуваат пет или шест противнички играчи, а понекогаш и тоа не е доволно.

Погледнете го Големиот Тони во акција:

httpv://www.youtube.com/watch?v=0X9WwxzZ8E4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit