Ноќта пред атентатот: Кенеди и Џеки воделе љубов во претседателскиот авион!

19 ноември, 20130
7

Иако е малку невкусно за време на годишницата од смртта на бившиот американски претседател Џон Ф. Кенеди да се пишува за неговиот и на неговата сопруга сексуален живот, Њујорк Пост објавил еден до сега непознат факт.

Џеки и Кенеди наводно, ноќта пред атентатот воделе љубов во претседателскиот авион за време на краткиот лет од Сан Антонио до Хјустон.

Овој настан луѓето кои во тоа време работеле за Кенеди го опишале како последен момент на среќа и интимно уживање на сопружниците кои постојано биле под лупата на јавноста и ретко кога уживале во заедничките моменти.

kenedi, atentat 1, rojters

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit