Нов концепт HTC Андроид телефон

16 јануари, 20130
HTCLegend5concept-02

HTC Legend 5 е нов моќен смартфон…

Сега е време за вистински и достоен наследник престолот, оној кој носи издолжен дизајн, капацитивни тастери и HTC Sense 5.0. HTC Legend 5 е Full HD смартфон од 5 инча со S LCD 3 дисплеј и Nvidia Tegra процесор кој работи на 1.9 GHz. Тука е и батеријата од 4000 mAh и уредот поддржува Beats Audio Streaming, HTC Messenger, HTC Quick Actions, можете да додадете белешки на вашите фотографии, музиката која ја слушате, места на кои сте биле или сакате да ги посетите.

Овој HTC концепт работи на Android 4.2.1 со HTC Sense 5.0, кој вклучува многу интерактивен заклучен екран, полн со виџети и такви елементи. На задната страна се наоѓа камера од 13 мегапиксели, а напред сензор од 2.9 мегапиксели со Full HD capture. Овој концепт на екран на заклучување е чист и јасен, каков што би бил и самиот HTC Sense 5.0.

NOVI KONCEPT HTC ANDROID TELEFONA

NOVI KONCEPT HTC ANDROID TELEFONA

NOVI KONCEPT HTC ANDROID TELEFONA

NOVI KONCEPT HTC ANDROID TELEFONA

NOVI KONCEPT HTC ANDROID TELEFONA

NOVI KONCEPT HTC ANDROID TELEFONA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber