Новото теренско чудовиште – моделот G63 AMG 6×6 од Мерцедес

1 март, 20130
7

Мерцедес го претстави своето ново теренско чудовиште  – моделот G63 AMG 6×6. Како основа послужила воената верзија G класа со погон на 6 тркала, Mercedes G320 CDI.

Токму кога помисливме дека на полето на теренските возила веќе се е видено, Мерцедес настапува со новиот производ. Германската компанија ја искомбинирала конструкцијата од военото возило со 6 тркала, што се базира на G класа, со AMG технологија, со што на потрошувачите би им понудиле врвна цивилна верзија теренец so 6×6 погон.

Кај Mercedes G63 AMG 6×6 се е предимензионирано во однос на стандардните теренци. Возилото има маса 3,775 кг и тркала од 37 инчи.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hEA02kfdh8o#!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit