Официјален дрес код

20 февруари, 20130
666666666666

Начин на облекување што од жената создава дама! Тоа е официјалниот дрес код. Софистициран начин на облекување кој подлежи на неколку основни правила. Станува збор за костим кој може да биде составен од палто и здолниште или пак во комбинација со панталони. Во најдобриот случај се комбинира со кошула, но подеднакво добро стојат и ролка, блуза или елегантна маичка, во зависност од годишното време. Чевлите мора да бидат класични, фризурата исто така. Шминката треба да биде блага, ненаметлива или едвај приметлива.

Исто така има правило во однос на боите и секако во таа група спаѓаат класичните добро познати бои – црна, бела, сива, мастило или индиго, тегет, кафејава, црвена, а во последно време се додадени и плус бои но ништо нападно.

Еве неколку одлични идеи за тоа како да се појавите на интервјуто за работа или пак како да оставите силен впечаток на некој официјален настан или пак на работното место.

Skirt suits, uniforms, amazing dresses... : This is a duplicate in gallery, but I found the...

Love the red gloves with this

Accented with color.

Interesting blouse and accessories.

office chic...

Black & White Fashion

Skirt suits, uniforms, amazing dresses...

Skirt suits, uniforms, amazing dresses...

Perfect for winter

Umbrella

Sunday best!

Perfect look for business meetings. Dolce & Gabanna ~

Yves Saint Laurent

 

love it all, business woman

working time.

Amazing... perfect! <3

All black! <3!

classy & professional.

DIOR

Skirt suits, uniforms, amazing dresses...

Skirt suits, uniforms, amazing dresses...

Skirt suits, uniforms, amazing dresses...

Skirt suits, uniforms, amazing dresses...

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber