Осум години не ги сечела ноктите: За маникир и се потребни 12 часа!

4 декември, 20130
6

Мајката на четири деца и баба на осум внучиња признава дека потрошила неверојатни 10 000 долари со цел нејзините 35 сантиметри долги нокти да ги зачува во ваква состојба. Ноктите не ги сечела цели осум години.

Лари Драмонд почнала да ги пушта ноктите од својата 13-та година и тоа како превенција од грицкање нокти.

Некогаш страдала од опсесивно грицкање на ноктите, а денес објаснува дека ноктите и се како деца.

За маникир денес и се потребни околу 12 часа. Иако е свесна дека со својата појава шокира многумина, оваа баба има само една цел – да има што подолги нокти.

Foto: Facebook/LaRue's Nails

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit