Ова е најзгодниот гинеколог на светот: Жените чекаат во ред за да ги прегледа!

6 декември, 20130
9

Навикнати сме на гужви пред ординација, но во овој случај гужвите не се последица од неорганизираност и мрзливост на персоналот.

Жените едноставно сакаат да ги прегледа токму овој лекар, бидејќи сметаат дека тој е најзгодниот во светот!

За преглед кај доктор Мануел Рико од Чиле се чека во ред, а и не не изненадува фактот со оглед на тоа како изгледа овој 24 годишен маж, со потекло од Шпанија и кој во 2010 година бил прогласен за најубавиот латино маж.

Доктор “Мистер“ по професија е гинеколог, во моментов живее во Чиле и е на лекарска пракса.

Иако дамите од ова место го сметаат за најубавиот гинеколог во светот, Рико вели дека натпреварите по убавина се зад него и дека сега единствената цел пред него е професионално усовршување.

2ginekolog cile

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit