Ова е врв: Новак зборува на англиски, Надал преведува на англиски?! (видео)

21 ноември, 20130
7

На теренот ривали, но надвор од него врвен тандем за забава. Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал поштено ги изнасмејаа присутните на конференцијата за медиуми, бидејќи и двајцата се служеле со јазик што не им е мајчин, додуша, најмногу поради збунетиот шпанец.

Конкретно, Новак зборувал на англиски, а домаќините го замолиле Надал да биде “фаца“ и да ги преведе на шпански зборовите на српскиот тенисер.

Шпанецот почнал да преведува и тоа од англиски на англиски, што после неколку секунди предизвикало хистерично смеење кај присутните.

“А, да, на шпански“, се поправил Надал, сваќајќи дека потфрлил како преведувач па понатаму продолжил да зборува на шпански.

httpv://www.youtube.com/watch?v=r14z9Fn31as

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit