Ова се нивните деца: Една млада двојка живее во куќа со 40 свињи!

10 јануари, 20130
zivee so svinji

Флоренс Грубер живее во куќа во Вермонт, САД со околу 40 свињи. Овие денови локалните власти и наредиле од нејзината куќа да ги исфрли миленичињата до 22 јануари оваа година. Инспекторите истакнуваат дека соседите се жалат на лоша миризба.

Оваа жена се согласува дека има премногу свињи и дека некои ќе ги подари, но секако не сака да се ‘ослободи’ од сите свои миленици.

-Никогаш немав во план дека во куќата ќе чувам толку свињи. Сакав само да задржам некои помали видови. Свињите се тивки и мирни и не прават многу врева. Се грижам за нив како да се мои деца – вели Флоренс, која во оваа куќа покрај необични миленичиња живее и со својот партнер Алан.

Оваа жена вели дека лекарите како лек за депресија би требало да препорачуваат чување на свињи пред да препишат одредени лекови, пренесува Daily Mail.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UBBWsxpNQDg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber