Палачинки со крем од портокал

21 февруари, 20130
palacinki

Потребни состојки:

  • 250мл слатка павлака
  • 100гр шеќер во прав
  • 200гр крем сирење
  • 1 портокал

Начин на подготовка:

Изматете крем сир со шеќер. Слатката павлака добро изматете ја, па соединете со сирењето. Измијте го портокалот и изрендајте ја кората. Исцедете сок од портокал, па во смесата од сирење и шлаг додадете три лажици сок и изренданата кора. Богато филувајте ги палачинките и свиткајте ги.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit