Паника во Европа од евентуален нуклеарен напад!

14 март, 20130
2

Западните држави стравуваат дека Северна Кореја после прогласувањето на воена состојба против непријателите, нуклеарен напад освен против САД би можела да насочи и кон европските држави.

Северна Кореја вчера потврди дека го раскинува 60 годишното примирје со кое се стави крај на Корејската војна 1953 година и предупредила дека следниот чекор ќе биде акт на немилосрдна одмазда против непријателите.

Taepodong-3

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber