Побогат за 100 милиони евра за само една минута: Најголемата кражба во историјата!

2 декември, 20130
24

Непознатиот сторител за помалку од една минута од хотелот Карлтон Интернационал во Кан успеал да украде накит вреден 103 милиони евра, а француските детективи се уште не можат да се освестат. Иако безбедносната камера чија снимка неодамна ја објави францускиот портал Nice Martin, го снимила неговиот храбар подвиг, неговиот идентитет останал непознат за полицијата.

Крадецот среде бел ден влегол во хотелот и со капа на глава и марама на лицето со пиштол се заканувал на сите наоколу, а потоа хотелот со иста таква леснотија го напуштил. Со себе земал дури 72 парчиња накит од изложбата на скапоцени камења организирана од страна на фирмата во сопственост на близок пријател на Владимир Путин.

Како се одвивала оваа неверојатна кражба погледнете во видеото:

httpv://www.youtube.com/watch?v=kyPI9Q0jeOc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit