Погледнете – Ештон Качер како Стив Џобс!

26 јануари, 20130

Биолошкиот филм за Стив Џобс во кината се појавува во април, а главаната улога ја има Ештон Качер.

Ештон доста наликува на Џобс во млади години, но дали би можел да го одглуми Џобс толку прецизно ќе дозанеме некаде во април оваа година кога филмот ќе почне да се прикажува по кино салите.

Патем, во видеото е прикажан и Стив Вознијак кого го глуми Џош Гад, а приказната е дека двајцата генијалци работат на изградба на компјутер за комерцијална намена, каде што Вознијак го прави оперативниот систем иако воопшто не верува дека некој всушност би сакал да купи компјутер за дома. На тоа Џобс му враќа: „Како некој би знаел што сака ако никогаш не го види истото?“ Погледнете го видеото:

http://www.youtube.com/watch?v=A9nB2Ln5Mq4&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit