Поради овој видео клип останал без работа!

30 декември, 20130
17

Стив Јамамото (сега веќе бивш) вработен во “Доминикс“ , Чикаго, суспендиран е од работа откако на Јутјуб објавил шеговито видео каде ја критикува фирмата која е сопственик на ланец продавници за кои работел.

Неговото видео било толку успешно што веќе вториот ден од објавувањето, а воедно и негов последен работен ден, му стигнално писмо за суспендирање.

httpv://www.youtube.com/watch?v=vyLReexjEco

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit