После 12 години брак: Мајкл Даглас и Кетрин Зита Џоунс се разведуваат!

23 февруари, 20130
4

Славниот холивудски пар, Макл Даглас и Kетрин Зита Џоунс се разведуваат после 12 години брак. Се вели дека нивниот брак е сериозно разнишан поради тешката здравствена состојба на легендарниот актер (тешка борба со ракот) но и поради проблематичниот животен стил на неговиот син Камерон, кој има неколку затворски казни.  Да ве потсетиме дека Мајкл пред две години успешно се излечи од карцином на грлото, а Кетрин цело време беше покрај него. Парот важеше за еден од најстабилните во Холивуд, а минатата година се појави информација дека чекаат трето дете.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber