Стивен Тајлер: Потрошив 6 милиони долари на дрога!

23 февруари, 20130
5

Познатиот рокер Стивен Тајлер(65) и татко на актерката Лив Тајлер, гостувајќи во австралиската ТВ емислија „60 минути“ признал дека потрошил некаде околу 6 милиони долари за дрога – „Би можело да се каже дека сум го ишмркал пола Перу, но тоа не е важно“ – изјавил Тајлер.

Долгокосиот рокер бил чист повеќе од 20 години се додека не станал зависник од лекови во 2009 година, иако покасно успешно се излечил и од тоа. Тајлер станал зависник од дрога во 70-те години и продолжил да конзумира недозволени супстанции се до 1986 година кога почнал да се лечи.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit