Прекрасен ресорт на Алпите

14 февруари, 20130
Chalet-Trois-Couronnes-designrulz

Овој луксузен ресорт во Шавајцарија е сместен на една од најубавите дестинации во светот – на Алпите.

Прекрасниот ресорт “Chalet Trois Couronnes” е завршен во 2012 година и без сомнение е една од најуникатните и напосакуваните зданија на Алпите. Ова ремек дело е резултат на тимот во кој се наоѓаат архитектите, дизајнери на ентериерот и уметници со потекло од сите делови на Европа.

Image Hosted by ImageShack.us

“Chalet Trois Couronnesis” изобилува со антиквитети, уметнички дела, фонтани од природен камен, камин во готски стил и со подови и тавани кои датираат од 18-ти и 19-ти век. За време на изградбата големо внимание се обрнувало на деталите и користена е локална технологија на конструирање за хотелот целосно да се вклопи во планинскиот амбиент кој го опкружува.

Хотелот се состои од три посебни вили кои се поврзани со уметничка галерија и сала за прослави, додека секоја од нив има по 8 спални соби со приватни бањи и кабини за туширање. Како додаток на салата секоја вила има и трпезарија и отворена дневна соба. Со 1300 квадратни метри, зафаќа завидна позиција и несекојдневен поглед на село кое се наоѓа под планинските врвови кои го опкружуваат.

Image Hosted by ImageShack.us

Секоја вила им нуди на гостите користење на луксузен спа центар, базен, сауна и џакузи на отворено. Во понудата, исто така, постои и кино сала, винарска визба и подземен паркинг кој има простор за 8 автомобили. Хотелот користи соларна енергија и е најголемото “Eco – Friendly” здание на Алпите.

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

PRELEPO ODMARALIŠTE NA ALPIMA

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit