Проверено! Ефикасно домашно средство против упорна кашлица

10 декември, 20130
gggg

Повеќе истражувања го потврдиле дејството на ова лекарство. Во текот на истражувањето е докажано дека овој домашен лек е уникатен за лекување на хронична кашлица.

Лекот содржи мед и кафе. Во 20 грама мед, додадете 3 грама кафе што се раствара и добро измешајте. Ќе добиете густа смеса, кој треба да се козумира на секои 8 часа во текот на една седмица.

Ако вкусот ви е силен, можете да го растворите во чаша топла вода и да го пиете така три пати на ден.

Проверено! Ефикасно домашно лекарство срещу упорита кашлица

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit