Разголените жени ги одбиваат мажите!

31 јули, 20130
10

“Бевме љубопитни да дознаеме дали мажите се привлечени од жени кои имаат конкретен стил на облекување и дали тоа влијае на нивното решение да превземат посериозни чекори. Дали ќе ве изненади или не, резултатот гласи дека најголем процент од мажите претпочитаат да стапат во контакт со жени облечени скромно или класично, отколку со разголени жени чиј стајлинг бил сметан за вулгарен, а таквите жени за лесно достапни, па затоа и не предизвикале голем интерес.

Резултатите покажуваат дека мажите навистина ја забележуваат облеката, па затоа треба поголемо внимание да посветите на тоа како се појавувате во јавност ако сакате да ви пристапи нормален маж. Убавиот стајлинг, кој нема да изгледа евтино, ќе ве направи да се чувствувате самоуверено, а тоа е исто така многу важно за да се остави позитивен прв впечаток кај мажите“, велат авторите на оваа студија.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris