Сара, Невена и Мирна ќе ја претставуваат Србија на Евровизија

4 март, 20130
pgs-moje-3

Синоќа на „Беовизија“ Србија ги избра своите евровизиски претставници.

Гледачите преку смс пораки ја одбраа песната „Љубав је свуда“ којашто ја изведуваат трите сексипилни девојки Сара, Невена и Мирна, односно групата „Моје три“.

Оваа победничка песна е дело на Саша Милошевиќ Марет, а текстот е на Марина Туцаковиќ.

„Моје три“ ќе настапат во Малме во првата полуфинална вечер на 14 мај.

Од ТРС добија трофеј, како и парична награда од околу 5.000 евра.

Слушнете ја песната која ќе ја претставува Србија на Евровизија 2013.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber