Сеуште имаме душа: Оваа фотографија го заобиколи светот!

8 ноември, 20130
8

Од едно сосема обично патување се роди светска сензација! Ортодоксниот евреин Оскар Исак Теил (65) патувал со подземна железница во Бруклин, кога непознат Афроамериканец заспал на неговото рамо и останал така повеќе од половина час.

Уште на еден патник ова му направило впечаток, па го запрашал Теил дали сака да му помогне да го поместат заспаниот човек од неговото рамо, на што Оскар му одговорил: “Имал напорен ден, пуштете го нека спие. Сите ние некогаш сме се нашле во слична ситуација“…

Друг пак патник со својот мобилен го сликал овој необичен настан, а фотографијата набрзо тргнала на пат околу светот преку социјалните мрежи. На Фејсбук сликата има над милион и триста илјади лајкови, а ништо помалку и на останатите социјални мрежи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit