Смарт фрижидер кој ви нуди рецепти за намирниците што ги имате

5 ноември, 20130
22

Според компанијата LG, нивниот најнов “паметен” фрижидер е познат по своите сопствени содржини и кој ја следи свежината на производите. За внесување на податоци сопственикот ќе мора да ги скенира баркодите на производите или може да ja користи функцијата – препознавање на глас за внесување. Исто така предлог за рецепти  дава самиот фрижидер автоматски, а целата соодржина која што ја има внатре може да се испрати како листа на вашиот телефон.

Меѓутоа, да го имате ова задоволство ке треба да издвоите околу 2.300 евра.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit