Соларна енергија на лаптоп компјутерите

11 јануари, 20130
future

Соларниот панел е во суштина група на соларни ќелии, кои акумулираат сончеви зраци и ги претвораат во различни форми на енергија. Андреа Понти зборуваше за својата брилијантна и импресивна идеја и сакал да закачи соларен панел на површината на notebook-от.

Името на овој компјутер е “Lusi”. Соларните панели се лоцирани на врвот и на дното, што му дава оптимална апсорпција и акумулација на сончевата светлина …

Ви претставуваме фотографии од некои брилијантни и практични eko-friendly i solar-powered  лаптоп компјутери. Уживајте!

SOLARNO NAPAJANJE LAPTOP RAČUNARA

SOLARNO NAPAJANJE LAPTOP RAČUNARA

SOLARNO NAPAJANJE LAPTOP RAČUNARA

SOLARNO NAPAJANJE LAPTOP RAČUNARA

SOLARNO NAPAJANJE LAPTOP RAČUNARA

SOLARNO NAPAJANJE LAPTOP RAČUNARA

SOLARNO NAPAJANJE LAPTOP RAČUNARA

SOLARNO NAPAJANJE LAPTOP RAČUNARA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit