Совети за професинално нанесување ајлајнер

5 март, 20130
2

Целта на ајлајнерот е да ја издолжи и закоси формата на окото за да се добие популарниот изглед познат како „мачкино око“ Погледнете ја разликата:

Видеото што следува ќе ви покаже детално и прецизно како правилно се нанесува ајлајнер. Има неколку начини но ние го избравме наједноставниот, бидејќи не сме фанови на „нападната“ шминка.

Видео лекција – Како правилно се нанесува ајлајнер:

А второто видео ги содржи накратко основните мејкап трикови кои ќе ви помогнат професионално да ја нанесете комплетната шминка. Како се нанесува коректор, пудра, руменило и сл. Сето тоа и нешто плус во видеото што следува:

За да доловите ретро изглед комбинирајте ајлајнер со црвен кармин. Сигурна комбинација за добра вечерна шминка. Отмено и елегантно што секако треба да оди заедно со класична фризура што ќе одговара на ретро стајлингот.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber