Крзнени нокти, зошто да не?

7 февруари, 20130
nokti krzno

Лондон е заразен со мода на лажно крзно, сеедно дали станува збор за крзнени капи, ташни, чизми, јакни, но она што е најинтересно, крзното сега се носи и на ноктите. Последната форма на украсување на ноктите кои ќе ги задоволат сите љубители на оваа уметност е ефектот од пердуви и крзно.

Декорацијата на ноктите станува се поголем тренд кој прифатија многу приврзанички од светот на шоубизнисот. Последен од трендовите кој е идеален за овие ладни зимски денови, а кој за денот на венчаката како посебен украс го одбрала и актерката Блејк Ливели е маникирот со ефект на пердуви и кожа.

Меката површина на ноктите се постигнува едноставно со обичен лак и честички кои имитираат кразно.

Освен пердуви, новост е и крзнената текстура на ноктите, која е идеална за овие ладни денови. Овој атрактивен маникир е едноставен за изработка, а еднодневниот рок на траење сведочи дека е наменет само за посебни прилики.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber