Учителка направила пирамида од дечиња и се качила врз нив!

3 декември, 20130
11

Фотографијата од градинка која се наоѓа во Кина и на која се гледа како учителката позира, правејќи шпага врз конструкција од деца и душеци, предизвикала револт и шок кај јавноста и родителите кога ја здогледале поставена на социјалните мрежи.

Родителите не знаат каква е целта на оваа игра и за што точно се работи, но сите се крајно загрижени за безбедноста на своите деца. Од училиштето објаснуваат дека играта “Хамбургер“ служи да се зголеми упорноста, издржливота и тимската работа кај децата?!

Можете ли да замислите како се чувствуваат децата на дното на пирамидата?

Foto: QQ

Foto: QQ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit