Учителка претепала дете до смрт во соседна Бугарија!

16 февруари, 20130
11

12 годишен ученик бил речиси задавен и до смрт претепан од страна на неговата учителка во школото Иван Вазов, Поморие, град во соседна Бугарија.

Детето било однесено во безсвесна состојба со брза помош во  најблиската болница. Таткото на момчето раскажува пред месните медиуми како директорот на училиштето му признал дека учителката го фатила неговиот син за врат и го удирала со главата во ѕид. Според ученикот учителката го нападнала бидејќи трчајќи без да сака се удрил во неа, а таа мислела дека е намерно.

Учителката веднаш после тоа е тргната од должност. Ова не е прв случај на агресија велат соучениците на жртвата. Жената ги удирала децата со дневкиот по глава и ги заклучувала во кабинетите. Родителите на детето поднеле тужба и се надеваат дека ова ќе помогне ваквите работи да останат во минатото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit