Уплатата за Бинго Бум и Топ 5 со огромен интерес во промотивниот караван нив МК, сите го чекаат првото извлекување

4 ноември, 20130
11111

Новите шанси за добивки растат со постоечките игри на среќа на ДЛМ, а сега се зголемуват  и со возбудата која доаѓа со двете нови игри на среќа.  Државна лотарија на Македонија на 27 октомври 2013 година ги пласираше игрите БИНГО БУМ и ТОП 5. Поради големиот интерес, а и на посебно задоволство на играчите, Државна лотарија на Македонија го  активираше и промотивниот караван низ Македонија со цел овие нови игри комплетно да им ги доближи на сите љубопитни играчи. 

 

Играчите на нашите игри на среќа во Битола, Куманово, Прилеп, Радовиш, Струмица, Скопје веќе беа дел од нашиот караван, ги уплатија своите среќни картички за игрите Бинго Бум и Топ 5, а покрај сите одговори на прашањата околу новите игри си добија и убави подароци со гогоата на нашите нови игри.

 

Неделава караванот ја продожува својата убава рута на движење во која се забавувамеи се дружиме со нашите играчи, но и споделуваме информации за нашите нови игри заедно со брендираите подароци. Дружењето оваа недела ќе ги опфати:

 

04.11.13 понеделник Тетово, продажно место Бартон

05.11.13 вторник Штип продажно место Тутун пром

06.11.13 среда Кавадарци, продажно место Сигма

07.11.13 четврток Гевгелија, продажно место Монте мк

08.11.13 петок Гостивар, продажно место Јотон среќа

09.11.13 сабота Струга, продажно место Кики Твинс

 

Планирано е да бидат посетени многу градови во Македонија, а сите промоции детално ќе може да ги најдете на нашата страна на интернет: loto.mk или пак да не друѓите на нашиот профил на популарната социјална мрежа Фејсбук.Сите промоции започнуваат во 10 часот, а нашите верни играчи ги очекуваат подароци од Државна лотарија на Македонија. 

 

Извлекувањата ќе бидат сместени во една ТВ емисија што ќе го носи името ВРЕМЕ ЗА СРЕЌА. Првата емисија со првото извлекување на Бинго Бум е најавена за 11 ноември во

20 ,30ч на МРТ1. Во незјиното следно издание кое ќе се емитува на 18.11.13 покрај второто извлекување на Бинго Бум ќе се реализира и првотот извлекување на Топ 5.

000

 

ЗА ДОБРО!

ДРЖАВНА ЛОТАРИЈА НА МАКЕДОНИЈА

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit