Уште една шокантна бременост: 12-годишно девојче родило близнаци

11 февруари, 20130
bliznaci

Истиот ден кога 9-годишната мексиканка родила син, во Аргентина се породило 12-годишното девојче.

Наставничката во училиштето прва го забележала стомакот на девојчето и ја предупреила нејзината мајка. Девојчето забременило на 11 години, а еден месец пред да наполни 12, родила машки близначиња.

Од полициската станица во Чилесито велат дека овој случај се третира како сексуално злоупотреба на деца и веќе се осомничени две момчиња на возраст од 16 и 20 години.

Нејзината сестра која има 14 години, пред извесно време исто така се породила.

Локалното население сака да им помогне на таткото и мајката-домаќинка, да ги платат трошоците за новороденчињата.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit