Ваков кош не сте виделе: Кога судијата асистира за победа

4 декември, 20130
11

Кошаркарите на Хапоела од Ерусалим ги победиле Макаби со 87:85 во дербито на израелскиот шампионат, со погодокот на играчот постигнат после асистенција од страна на судијата.

Се се сличува неколку секунди пред крај. Додавањето не било прецизно, но излегувањето на топката во аут (што според правилата на играта додека не се огласи со свирење на терен се смета во воздух) кого топката го погодила. Одбивањето го искористил Халперим и го претворил во тројка за победа.

httpv://www.youtube.com/watch?v=p4fG7tsOI_g#t=19

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit