Вандализам: Фрлиле свински нозе во џамија!

19 ноември, 20130
3

Шведска – Непознати сторители фрлиле свински нозе во џамија недалеку од Стокхолм и во таа прилика го скршиле стаклото од влезната врата.

“Околу 11 часот не повика особа која тукушто влегла во џамијата и ги затекнала свинските нозе среде џамија“, изјавил инспекторот Улф Линдгрен.

Според неговите зборови полицијата овој чин го опишала како чин на вандализам. Осомничени нема, а во тек е потрагата за потенцијални сведоци.

Во исламот свинското месо се смета за нечисто и со ова дело џамијата е осквернавена.

džamija, detroit, eksploziv,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit